wtorek, 15 marca 2011

Pomarańczowy koncert

Na koncercie wczoraj byłem... Rodowity Siemianowiczanin, Józef Skrzek zaprosił kapelę Zbigniewa Wałacha i razem stworzyli całkiem niezłe połączenie fortepianu i tradycyjnych góralskich instrumentów. Ale nie o tym chciałem...
We wszystkich eventach, w których biorę udział, pierwszą i podstawową dla mnie sprawą jest oczywiście światło. Czasem bywa z tym lepiej, czasem bywa gorzej, po Testosteronie w Spodku sądziłem, że gorzej być nie może.. ale później był koncert Raz Dwa Trzy w SCK i połączenie niebieskiego światła z czerwonym... co mnie zaskoczyło, zdjęcia udało się do pewnego stopnia uratować dzięki wielkiej mocy RAWów :) Ale wczorajszy koncert w Willi Fitznera był szczytem szczytów ze względu na obecne tam oświetlenie: wokół artystów na ścianach były klinkiety skierowane ku górze (dające mocne cienie w dół), a z drugiego końca sali padało marne pomarańczowe (sic!) światło...

Spójrzcie:
Wypada w tym miejscu nadmienić, że nie jestem zwolennikiem błyskania po gałach komu popadnie, zwłaszcza na różnego rodzaju imprezach, bo to przeszkadza nie tylko artystom, ale również zgromadzonej mniej lub bardziej tłumnie publiczności. Wiadomo o tym nie od dziś, że występ jest dla publiki, a fotoreportera najlepiej jakby w ogóle nie było.
Jestem uparty i ciekawski, więc trzymając się twardo swoich zasad stanąłem na stanowisku, że lampy nie wyciągnę choćby mnie miała ciemność pochłonąć, za to będę wyciągał później w domu, RAWy :) Oto efekt tego wyciągania:


... bo przecież kto powiedział, że reporterka musi mieć zawsze neutralny balans bieli i brak szumów, hę?:)

poniedziałek, 14 marca 2011

Operetki czar....

Jak zapewne wiecie, działając na polu szerokorozumianej reporterki, od pewnego czasu mam okazje dokumentować różnego rodzaju imprezy (nie tylko kulturalne;) W ostatnią sobotę, czyli 12go marca w SCK wystąpił śpiewający duet: Naira Ayvazyan - sopran oraz Tomasz Urbaniak - tenor.
Kilka mz ciekawych strzałów zamieszczam poniżej, zapraszam


Tomasz UrbaniakNaira Ayvazyan