czwartek, 28 czerwca 2012

Paganometalofolki

Zespołem, na który chyba najbardziej czekałem w drugim dniu Metalfest'u było Eluveitie.
Już pierwsze zdanie napisane o nich przez wiernych uzupełniaczy wikipedii zapowiadało niezłą dawkę nowych brzmień: "Ich muzyka to celtycki pagan-folk metal z wpływami melodic death metal".  Czyli, że niby co grają? o.O
W zespole gra aż 8 osób i używają oni instrumentów kompletnie niepopularnych wśród innych metalowych kapel. Są skrzypce, dudy, lira korbowa (elektryczna, a jakże!), fujarki, fleciki, itp. Jakby tego było mało, część tekstów napisana jest "w wymarłym, starożytnym języku galijskim". Chyba nie do końca wymarłym, skoro jeszcze ktoś w nim śpiewa ;) A wszystko to tworzone przez zespół pochodzący ze Szwajcarii... mieszanka co najmniej energetyzująca.
Zdjęć dużo, bo i zespół duży, i ciekawy fotograficznie :)Ciekawostką jest, że reżyserem ich trzech ostatnich teledysków jest Darek Szermanowicz, polski reżyser, fotograf i muzyk. Współpracował przy tworzeniu teledysków z wieloma polskimi muzykami (Big Cyc, Behemoth, Lipali, Kult, Molesta...), a swego czasu był gitarzystą zespołu Hurt.

Oszczędzając Wam trochę czasu na szukanie, polecam: A Rose For Epona.wtorek, 26 czerwca 2012

Ślimaki, meduzy i inne twardziele

Od dwóch dni zastanawiam się co napisać przy kolejnych zdjęciach z Metalfestu, więc chyba nie będę się dłużej wysilał, tylko napiszę: Kwasożłopy.


I jak, pasuje ?!!?