czwartek, 11 października 2012

Ej

Przyszła jesień. Widać to nie tylko za oknem, ale również na moim blogu - po dość suchym okresie letnim pojawia się coraz więcej koncertówek :)
Pierwszym zestawem z tegorocznych Dni Siemianowic uraczyłem Was już jakiś czas temu (dla przypomnienia link), więc przyszła pora na zestaw numer 2. Enej pochodzi z Olsztyna, więc mam do nich pewien sentyment - co jednak nie przekłada się na sympatię do ich dźwięków ;) Ich muza jest jednak wystarczająco dobrze wpadająca w ucho, żeby rozruszać zgromadzoną przy barierka rzeszę gimnazjalistek (w sumie to dla nich nie musieliby grać, wystarczyłoby wejść na scenę:)


Był to jeden z naprawdę niewielu koncertów, na których światło ustawiono na tyle sensownie, że obróbka zdjęć nie zajęła trzech zarwanych nocy i dwóch zmarnowanych weekendów. Lubię to!

Swoją drogą opublikowane posty staram się również lokalizować na mapce Google. Ciekawym czy ktokolwiek z Was w ogóle tam zagląda i co zobaczy na zdjęciu satelitarnym w przypadku tego posta :)wtorek, 9 października 2012

Dżem symfonicznie


Uwielbiam takie koncerty. Po takich wieczorach wiem, że gdyby z fotografii koncertowej dało się wyżyć, to rzuciłbym wszystko w pierony i zajął się tylko tą dziedziną.
Dżem premierowo zaśpiewał w Zabrzu. Premierowo nie-do-końca-premierowo, bo przecież płytę, której wydanie aktualnie świętują, musieli kiedyś nagrać. A nagrali ją niecały rok temu, również w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Wtedy towarzyszyły im kamery, mikrofony, mnóstwo ludzi i sprzętu rejestrujących koncert. Tym razem było inaczej. Tylko oni i fani. No, i orkiestra oczywiście :)
Chociaż koncert sam w sobie nie był zbyt... energetyczny, to jednak dawka emocjonalna, która zawsze towarzyszy ich muzyce, była na odpowiednim, wysokim poziomie.