piątek, 28 grudnia 2012

MKFK

Chyba każdy, kto fotografuje, zastanawia się czasem nad wysłaniem swoich zdjęć na różnego rodzaju konkursy organizowane w ciągu roku. Konkursów tego typu jest mnóstwo, wystarczy chwilkę poszukać w necie.
Co jakiś czas ja również staram się coś gdzieś wysłać, aby nie wypaść w wprawy. Co prawda nie zawsze mam możliwość wykonania zdjęcia konkretnie pod dany temat konkursu, ale często znajduję coś w moim archiwum, co podchodzi pod tematykę:)
Jednym z nielicznych konkursów, na które specjalnie się przygotowywałem, był MKFK, czyli Międzynarodowy Konkurs Fotografii Kolejowej. Konkurs organizowało Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne, a prace nadsyłane były z całej Europy.
Wystartowałem w dwóch edycjach. Za pierwszym razem uzyskałem tylko akceptację Jury do wystawy pokonkursowej, ale za drugim zdobyłem III-cie miejsce w kategorii 'Architektura kolejowa'. Zostałem o tym oficjalnie poinformowany, zaproszony na wernisaż, itp. Do Szczecina było mi wtedy jednak niezbyt po drodze, więc serdecznie podziękowałem za zaproszenie. Jakieś pół roku temu odezwał się do mnie Pan Prezes STF z prośbą o potwierdzenie danych adresowych, itp. W wigilię rano przyszedł listonosz z paczką:) Z samego wyróżnienia ucieszyłem się bardzo, jeszcze bardziej z otrzymanej pamiątkowej statuetki i paru albumów o Szczecinie.
Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na datę konkursu...
Wyczekiwane trzy lata nagrody smakują jeszcze lepiej, pomimo, że zdążyłem już zapomnieć o podium konkursu:)
Tak oto pierwsza w kolekcji statuetka stanęła na półce przywracając trochę nadziei przed startami w kolejnych konkursach. To w którym startujemy teraz? ;)


wtorek, 25 grudnia 2012

Ten czas


"Gdy cały świat nie jest wart
by uronić nad nim łzę
odnaleźć chcę jego sens,
zanim pokona mnie"Trzeba mieć siłę, aby znaleźć swój cel i nie poddawać się w dążeniu do niego,
trzeba mieć wytrwałość, aby płynąć pod prąd i nie dać się zrzucić z góry, na którą od lat się wspinamy,
trzeba umieć przeskoczyć kłody i kamienie rzucane nam pod nogi przez Los
i mieć odrobinę szczęścia... aby pod skoku bezpiecznie wylądować.


Z okazji świątecznego czasu, który właśnie przeżywamy, życzę Wam samych bezpiecznych lądowań, abyście bezpiecznie doszli do swoich własnych (nie cudzych) wyznaczonych celów.